1) SIKAN AYAKKABILAR İÇİN

 Rahatlıktan ziyade rengini ya da modelini çok beğendiğin ayakkabılara hemen sahip olmak istemiş olabilirsin. Çok severek aldığın ayakkabıların ayağını sıkıyor diye endişelenme. Senin için hazırladığımız yöntemler sayesinde böyle bir durumda karşılaştığın zaman ayakkabılarını genişletebilir, daha rahat şekilde giyebilirsin.

İlk yöntem herkesin bildiği; buzdolabı yöntemi. Ayakkabılarının içine yarısına kadar su doldurulmuş buzdolabı poşetlerini koy. Ayakkabılarını buzluğun boş kısmına yerleştirip üç-dört saat bekle. Çıkardığında ve buzlar eridiğinde ayakkabılarındaki genişlemeyi görünce çok şaşıracaksın. Buz torbası bulursan bu torbaları ayakkabılarının içine koyup yine buzlukta 6-7 saat bekletebilirsin.

Önereceğimiz ikinci yöntem ise; ayakkabılarını giymeden önce ayaklarına kalın çoraplar giy. Sonra saç kurutma makinası ile sıkan bölgeyi iyice ısıt. Yine ayakkabıların bu yöntemle genişleyecektir.

 2) KOKAN AYAKKABILAR İÇİN

 Ayakkabılarının içerisinde oluşan koku hem sizi hem çevrenizi rahatsız eder. Artık bu konuda endişelenmene gerek yok, ayakkabındaki kötü kokuları da gidermenin de bazı yolları var.

İlk yöntem yine çoğu kişinin bildiği; karbonat. Bir miktar karbonatı ayakkabılarının içine döküp bir gece bekletirsen kokuda ciddi bir azalma olacağını göreceksin.

Bir diğer koku giderme yolu ise; ayakkabılarının içine poşet çay koymak. Kuru çay poşetlerini ayakkabının içinde 1-2 gün bekletirsen ayakkabındaki kokunun azalmasını sağlayabilirsin.

 3) SES ÇIKARAN AYAKKABILAR İÇİN

 Yolda yürürken gıcırdayan ayakkabılar senin için problem oluşturabilir. Bu sesten kurtulmanın yolu ise ayakkabılarının içine bebek pudrası dökmek.

Ayakkabıdaki sesi azaltmak için bir diğer önerimiz ise; sıvı yağ. Ayakkabılarının tabanını kaplayacak şekilde sıvı yağı bir kaba boşalt. Kabın içine ayakkabılarını yerleştirerek 1 gün beklet. 1 günün sonunda ayakkabılarını güzelce temizleyerek sessizliğin tadını çıkar.

 4) KAYAN AYAKKABILAR İÇİN

 Altı kayan ayakkabılar da hayatımızı zorlaştıran durumlara yol açabilir. Vereceğimiz öneriler sonucunda artık kayan ayakkabılarını korkmadan giyebileceksin. Yapman gereken; ayakkabılarının altınızı zımparalamak. Pürüzsüzlüğü ortadan kaldırdığın zaman kayganlık da azalacaktır.

Ayakkabılarının içinde ayakların kayıyor ise; onun da çözümü var. Ayakkabının içine kaymayan bir kumaş yapıştır. Yapıştırıcı kuruduktan sonra ayakkabılarını rahat rahat giyebilirsin.

 5) TOPUKLU AYAKKABILAR İÇİN

 Topuklu ayakkabılar kadınların en çok tercih ettiği fakat giyerken en çok zorlandığı ayakkabı türüdür. Topuklu ayakkabı giyerken daha rahat olman için seninle paylaşacağımız bu yöntemleri deneyebilirsin. Önce en tuhaf yöntemle başlayalım; üçüncü ve dördüncü parmaklarını birbirlerine bantlamak denge sağlayarak acını azaltacaktır.

İkinci yöntem ise; ayakkabının vurduğu yere bir parça stick roll on deodorant sürebilirsin. Başta bahsettiğimiz sıkan ayakkabılar için buzdolabı yöntemini topuklu ayakkabılar için de sık sık kullanılır.

Tavsiye edeceğimiz son yöntem ise topuklu ayakkabıları kalın çoraplarla giymek. Evde bu şekilde gezersen topuklu ayakkabılarının esnediğini göreceksin.

 Ayakkabı temizliği için ise profesyonel bir işlemden yararlanmak en güvenli yoldur. Temiz, ayakkabı bakım, temizlik ve tadilatı için sana özel lostra hizmeti sunuyor. 30 saniye içerisinde uygulamamızdan ya da temiz.co websitemizden sipariş oluşturabilir, kirli ayakkabılarını lostra işlemine gönderebilirsin. Üç gün sonra teslim alacağın ayakkabılarının sana ait olduğuna inanamayacaksın. İlk günkü görünümüne kavuşan ayakkabılarını, uzun yıllar yeniymiş gibi giyebilirsin...